Новости

Научный семинар Виктории Добрынской (МИЭФ ГУ-ВШЭ, ЛШЭ): "How risky are carry trades?"

Научный семинар Даниэля Хаузера (Университет Джорджа Мейсона): "Does deceptive advertising reduce political participation? Theory and evidence"

Научный семинар Станислава Анатольева (РЭШ): «Sequential Testing with Uniformly Distributed Size»

Научный семинар Фабиана Слонимчика (МИЭФ): «Employment and Distribution Effects of Changes in the Minimum Wage»

Научный семинар Сергея Измалкова (РЭШ): «Shill bidding and optimal auctions»